Tektaş Pırlanta Araştırması

0
2.336 views

Pırlanta elmasın çeşitli koşullarla işlenerek asıl bildiğimiz haline getirilmesi ile elde edilen bir taştır. Günümüzde hemen her takıda kullanılsa bile; bu takıların aslında daha çok tektaş yüzük modellerinde daha fazla gözlendiğini bilmekteyiz. Tektaş pırlanta yüzük alımı konusunda çeşitli araştırmalar yapılmış. Biz de bugün size araştırma sonuçları hakkında bilgi vermeyi istedik.

Tektaş Pırlanta Araştırmasının Sonuçları Nelerdir?

  • Tektaş pırlanta alımı ve kullanımı hakkında yapılan araştırmadan birçok sonuç çıkmış. Çıkan sonuçlara göre bayanların %36’lık kısmı tektaş pırlanta seçimlerini kendi başlarına yapmaktadırlar. Yani, çok az bir kısım kendi pırlantasını kendisi seçmektedir. Genellikle hediye olarak alınmakta ve ülkemizde evlilik teklifleri için sürpriz almak tercih edilmektedir.
  • Kadınlar tektaş seçecek olan erkek arkadaşlarına ya da eşlerine nasıl bir tektaş istediklerini belirtmektedirler. Erkekler tektaş seçimleri esnasında genellikle hata yapmakta ve alınan yüzükleri bayanların %15’lik kısmı ne yazık ki beğenmemektedir.
  • Kadınlar verdikleri cevaplar doğrultusunda doğru bir tektaş yüzük seçiminin gerçekleşmesi için erkeğin bayanı iyi bir şekilde tanıması gerektiğini düşünmektedir.