İşçiliksiz Altın Nedir?

0
8.001 views

Günümüzün en önemli yatırım araçlarından biri olan altın, sadece takı olarak değil maddi olarak da oldukça önemlidir. Altın yatırımı yapmak isteyen yatırımcıların birkaç noktaya dikkat etmesi gerekecektir. Bunlardan biri de işçiliksiz altın nedir? Sorusudur.

İşçilikli altın ve işçiliksiz altın olarak değerlendirilen altınlarda, içşilikli altın daha çok küpe, kolye, yüzük gibi takı çeşitleri yer almaktadır. Diğer yandan İşçiliksiz altınlar, 24 ayar altın, küçle altın ve gram altından oluşmaktadır. Yatırımcılar altın alırken ve satarken zarar etmek istemedikleri için İşçiliği olmayan altınlara yönelmelidir. Bu tür alıntılar bozdururken zara etmeyeceklerdir.

22 ayar bilezik modelleri içinde işçiliği az olan bilezikler de yer almaktadır. Özellikle evli çiftlere bu bilezikler hediye olarak alınmaktadır. Az da olsa işçilik olacağı için az bir zarar etme durumu söz konusu olabilir ancak hem takı olarak kullanım hem de yatırım için bu bilezik modelleri de oldukça fazla tercih edilmektedir.

İşçiliksiz Bilezikler

Bileziklerin birçok modeli vardır. Ancak işçiliksiz bilezikler genelde burgu bilezik gibi modellerden oluşmaktadır. Bu modeller günümüzde de oldukça çok tercih edilmektedir.