Özel Hediyelik Beştaş Yüzük

0
1.173 views

Simgelerin ve sembollerin anlattığı düşünceler insanlar için binlerce sözcüğün anlatamadığı bir çok düşünceyi bir çırpıda anlatabilmektedir. Mesela tektaş yüzük alan bir erkek gören hemen herkesin aklına evlilik teklifi gelir. Takıların insan hayatına bu derece yerleşmesi ile günden güne yeni anlamlar ve ifadelerde ortaya çıkabilmektedir.

Özel Hediyelik Beştaş Yüzük

Birçok takının insanlar tarafından yüklenmiş özel anlamları ile yeni misyonlara sahip olabildiğini görmekteyiz. Yüzüklerin evliliği, nişanı hatırlatmasının yanı sıra hep resmi ve ciddiyetinin fazlasıyla hissedildiği olaylarda başrolde bulunması bunun en belirgin örneklerindendir. Kolyeler, küpeler, takı setleri, bilezikler hemen hepsinin ayrı yeri ve önemi vardır. Ama yüzüklerin yeri geçmişten bu güne kadar hep özel bir yeri olmuştur.

Beştaş yüzüklerde tektaş yüzükler gibi çok özel yeri olan fakat çok daha değerli yüzüklerdir. Üzerinde beş tane taşının tasarımcısı tarafından özenle işlenmesi ile büyüleyici bir görünüme sahip beştaş yüzükler beş tane taşın ifade anlamı ile özellikle evliliklerin beşinci yılında hediye edilmesi ile de bu bakımdan önemli bir yer tutmaktadır.