22 Ayar Bilezik Kaç Gramdır?

0
2.908 views

Bilezikler hemen her dönem kadınların gözdesi olmuştur. Günümüzde bir çok bilezik modeli bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise 22 ayar bilezik modelleridir. Bu ayardaki bileziklerin bir diğer merak edilen konusu da 22 ayar bilezik kaç gramdır? sorusudur.

Gramına göre yani ağırlığına göre bilezik modellerinin fiyatları da değişmektedir. Diğer bileziklerden çok bu ayardaki bileziklerin fiyatları her zaman daha çok merak edilmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi 22 ayar bileziklerin içinde daha çok altın olduğu için piyasada daha değerli görülmesinden kaynaklanmaktadır. 

Kuyumcular tarafından en çok alım-satım işlemleri genelde bu bilezik türünde görülmektedir. Geleneklere göre bilezikler de ayrı bir öneme sahiptir. Bu dönemde de  kız tarafı bilezik talep edebilir. Bu yüzden bilezik alırken yatırım amaçlı olması da düşünülmelidir. Bilezik alırken işçilik konusuna da dikkat edilmelidir.

Bilezikler günümüzde 8 ayar ve 22 ayar olarak daha çok tercih edilmektedir. Geniş enli bilezikler, burma bilezikler, hasır bilezikler işçiliklerine göre fiyatları değişmektedir. 

22 ayar bilezik kaç gramdır sorusu ise bileziklerin yapılışlarında kullanılan altın ve içine karıştırılan alışmlarla da ilgisi vardır. Altın piyasasına göre belirlenen altın fiyatlarından da altın bilezik fiyatları oldukça etkilenmektedir.

Altın bileziklerin en çok tercih edilme dönemleri de yine düğün zamanlarıdır. Bu dönemlerde tercihler de yine 22 ayar bilezikler olacaktır.