Burma Bilezik Çeşitleri

0
4.410 views

Düğün takılarından biri olan ve gelinlerin bileklerini süsleyen burma bilezikler, farklı yörelere ait tasarımlar ile görücüye çıkıyor. Adana burma bilezik, Erzurum burma bilezik ve Trabzon burma bilezik gibi farklı yörelere ait burma bilezikler, gelinler tarafından beğenilerek takılan klasik düğün takıları olarak karşımıza çıkıyor. Damadın annesi tarafından takılan burma bilezik çeşitleri, gelinlerin kollarında gösterili birer takıya dönüyor.

Burma bilezikler, farklı gram ve ayarlarda satışa sunulan takılardır. Altın piyasasının hiç değişmeden, klasik tasarımını koruyan bu takıları, bayanlar tarafından yatırım amacı ile de tercih ediliyor. Burma bilezikler; yine ikili, tekli ve üçlü burma bilezik olarak farklı kalınlıklarda vitrinlerde yerini alıyor. Bu bilezikler, altın setler ile de oldukça uyumlu görünen takılardır.

Gelinler için sergilenen burma bilezik modelleri arasında, en çok beğenilenlerin 22 ayar burma bilezikler olduğunu söyleyebiliriz. Bu bilezikler, yine hediyelik düğün takısı olarak da düğün sahibinin yakın ve akrabaları tarafından tercih edilir. Yan yana takılan burma bilezikler, parlak ve örgülü tasarımları ile hemen dikkati çeker. Bayanların gösteriş amacı ile de düğün ve diğer davetlerde tercih ettikleri burma bilezik modelleri, abiye kıyafetlerin tamamlayıcı unsuru olmaktadır. Tek başına bile abiye kıyafetlere hareket katan ve bayanların ışıltısını arttıran bu bilezikler, özel tarsımlar ile daha bir güzel hale geliyor. Yazımızın devamında en güzel burma bilezik modellerinden örnekler sizleri bekliyor.

Burma-bilezik-cesitleri-1 Burma-bilezik-cesitleri-2